SOUNDSORY® to multisensoryczny program przeznaczony do użytku domowego. Pomaga poprawiać zdolności ruchowe i poznawcze. Program składa się ze specjalnie opracowanych utworów muzycznych, w których dokonano modyfikacji o charakterze neuro-akustycznym, oraz z szeregu ćwiczeń ruchowych. Program rozłożony jest na 40 dni, po 30 minut dziennie.
Program SOUNDSORY® został opracowany tak, by zapewniał bezpieczeństwo i skuteczność.
Dzięki specjalnej, powtarzanej stymulacji mózg może się zmieniać i tworzyć nowe połączenia w każdym wieku. Program Soundsory został opracowany tak, by przyciągać uwagę mózgu i dostarczać silnej stymulacji multisensorycznej. W ten sposób program pomaga mózgowi przeorganizować się poprzez tworzenie nowych połączeń nerwowych. SOUNDSORY® kładzie fundamenty pod integrację sensoryczną oraz bardziej złożone funkcje poznawcze.
Do stymulacji mózgu SOUNDSORY® używa dwóch różnych rodzajów przetwarzania dźwięku: przewodnictwa powietrznego i kostnego. Te dwa systemy kładą nacisk na różne sposoby przetwarzania sensorycznego i wzajemnie się uzupełniają.
Przewodnictwo powietrzne - dźwięk przekazywany jest przez przewód słuchowy i dociera do błony bębenkowej, a następnie do ucha wewnętrznego i do mózgu.
Przewodnictwo kostne dźwięk dociera bezpośrednio do ucha wewnętrznego, nie przechodząc przez błonę bębenkową. To naturalne, że przekazywanie dźwięku drogą kostną jest 10 razy szybsze niż drogą powietrzną.


Jak działa Soundsory®


Program muzyczny Rhytmic

Muzyka została specjalnie nagrana, aby podkreślić rytm dźwięków w celu aktywacji ruchu ciała. Ponadto rytm jest elektronicznie przetwarzany za pomocą opatentowanego systemu dynamicznego filtrowania w celu uzyskania specyficznych kontrastów dźwiękowych. Ten efekt ma pomóc mózgowi przystosować się do tych zmian, a także rozwinąć zdolność przewidywania zmiany: tak jak w prawdziwym życiu, w którym stale dostosowujesz się, przewidujesz i dostosowujesz do zmian wokół ciebie.

Dodatkowo dźwięk jest przekazywany za pomocą przewodnictwa powietrznego i kostnego, aby zapewnić wyjątkową i skuteczną stymulację zarówno układu słuchowego, jak i przedsionkowego.


Ćwiczenia

Ćwiczenia te mają na celu wspieranie integracji mózgu i ciała poprzez postęp rozwojowy. Włączają integrację prymitywnych odruchów, wspierając i rozwijając świadomość ciała, kontrolę postawy oraz koordynację ciała.

Wzmacniając te podstawowe, czuciowe zdolności motoryczne, dostrzegamy poprawę w zakresie bardziej złożonych funkcji poznawczych, które pomagają w uczeniu się.